Новітні 3D технології все ширше використовуються в Україні та знаходять практичне застосування у різних сферах. Однією їх складовою є лазерне 3Д сканування, з допомогою котрого можна дуже легко та оперативно отримати цифрову модель будь-якого об’єкту чи предмету. По своїй суті це методика, яка дозволяє перетворити фізичну форму реального об’єкта у цифрову модель, зберігаючи його текстуру та забарвлення, інші особливості з дивовижною точністю.

Особливості 3D сканування у медичній сфері

Процес сканування, що здійснюється спеціальним 3Д сканером, заміняє трудомістке та не достатньо точне ручне вимірювання, виключає необхідність контакту із предметом. На сьогодні його використовують у будівництві, ремонтних та реставраційних роботах, на виробництві різних деталей, для реінжинірингу (відновлення об’єкту без креслень чи інших документів). А тепер ще й в медицині – для створення імплантатів, хірургічних моделей, протезів, бандажних кріплень тощо. Отримані дані та побудовані моделі можна використати потім для подальшого відтворення з допомогою 3D принтера та відповідних матеріалів.

Сам процес лазерного сканування нагадує людський зір. Пристрій фіксує кожну точку об’єкту разом із просторовим її розміщенням відносно інших точок. Спеціальні підсвічування чи періодичні спалахи забезпечують більш високу точність замірів. Габарити сканованих предметів необмежені (хіба що можливостями конкретної моделі сканера) – можна сканувати як дрібні деталі розміром від 1см, так і цілі будівлі та складні інженерні споруди. Просто для різних цілей використовують різні методи вимірювань та прилади.

У медичній галузі тривимірне сканування застосовується у декількох напрямках:

  • для визначення особливостей та індивідуальних параметрів пацієнта, що дозволяє створити ідеальний протез чи імплантат, допоміжні структури для мінімізації післяопераційних ускладнень;
  • для створення методом 3D друку тих самих протезів та імплантатів із універсальних органічних матеріалів;
  • для медичної візуалізації та найточнішої діагностики станів пацієнтів;
  • для створення навчальних моделей та макетів, необхідних для освіти медичного персоналу.

Сканування ноги та побудова тривимірної моделі співробітниками PromScan3D

Зовсім недавно спеціалісти компанії PromScan3D застосували свої знання, вміння та техніку для допомоги пацієнтові з проблемами опорно-рухового апарату. Його пошкоджений колінний суглоб потребував спеціального бандажного кріплення, необхідного для відновлення. Для створення його в індивідуальному порядку було проведено 3Д сканування ноги, зокрема колінного суглобу й частини верхніх і нижніх м’язів. Роботи були проведені в офісі нашої компанії у Львові за 15 хвилин, ще чверть години знадобилося на обробку отриманих матеріалів та зведення даних, побудови моделі. З процесом лазерного сканування та результатами можна ознайомитися на фото.

Для замовлення послуги 3D сканування та моделювання, отримання детальної інформації про нашу роботу та вартість звертайтеся за телефоном 38 (067) 850 03 52.

Замовити дзвінок