Розглянемо роботу по наземному лазерному 3d-скануванню. В даній роботі було проведено повне сканування будівлі (ззовні і всередені) з наявним обладнанням та комунікаціями. Габарити будівлі ДхШхВ 30х25х15 (м). Мета сканування отримати фактичну картину для подальшої реконструкції та модернізації будівлі.

3D-сканування проводилось лазерним сканером FARO FOCUS S350. Польові роботи були виконані в термін 8 год. Кількість станцій – 140 шт. Для сшивання позицій сканера в одну систему координат використовувались реперні сфери на магнітній основі. Точність сшивання всього об’єкту до ±5 мм. Обробка даних сканування проводилась в програмному забезпеченні FARO Scene, що дає змогу провести якісний аналіз базування станцій.

Сшиту хмару точок було використано для побудови 3D моделі будівлі, обладнання, комунікаційних сполучень. Дана процедура була необхідна через часткову відсутність документації у зв’язку з довготривалою експлуатацією. Наявність відсканованих даних дозволєя зменшити кількість візитів проектантів на об’єкт, або ж взагалі уникнути їх. В любий момент можна відкрити на комп’ютері проект і провести заміри потрібного участку чи устаткування. Це суттєво впливає на бюджет, оскільки об’єкт, що реконструюється зазвичай знаходиться за сотні, а то і тисячі кілометрів від проектої організації.

Маючи фактичну 3D модель архітектор може робити миттєві зрізи, січення, плани. Прокладати нові мережі, віртуально монтувати/демонтувати обладнання, прораховувати затрати матеріалів, тощо. Будівництво та архітектура з використання сучасних технологій стають більш продуктивними, надійними та економічно вигідними.

Замовити дзвінок